Saletra magnezowa KRISTA™ MAG 25 kg YARA - zdjęcie główne
  • Saletra magnezowa KRISTA™ MAG 25 kg YARA 1

Saletra magnezowa KRISTA™ MAG 25 kg YARA

59,54 zł
Brutto
Ilość
Oczekiwanie na dostawę

KRISTA™ MAG 25 kg YARA

Rozpuszczalna saletra magnezowa (azotan magnezu) w postaci płatków. Krista MAG jest przeznaczona do sporządzania roztworów stosowanych w fertygacji jako jeden z komponentów pożywek wieloskładnikowych lub samodzielnie oraz w nawożeniu pozakorzeniowym.

Skład nawozu i właściwości fizykochemiczne:
azot całkowity – 11% N (w tym azotanowy 11% N-NO3); magnez – 15% MgO (9% Mg); rozpuszczalność (w 20°C) – 700 g/l wody; EC (1 g/l w 25°C) – 0,88 mS/cm; pH (1% roztworu) – 6,5.

Co wyróżnia Krista™ MAG:
– doskonała rozpuszczalność w wodzie,
– azot w jednej postaci – saletrzanej – szybko działającej, niezakwaszającej i preferowanej przez rośliny, stymulującej szybki ich wzrost i nieutrudniającej pobierania Mg, Ca i K,
– łatwo dostępna dla roślin forma magnezu – makroelementu wpływającego na produkcję chlorofilu, a więc na intensywność fotosyntezy, czyli produktywność roślin,
– brak metali ciężkich i substancji fitotoksycznych – bezpieczeństwo dla roślin i ludzi,
– możliwość mieszania z dowolnymi nawozami, nawet przy sporządzaniu roztworów stężonych.

Zalecenia stosowania:
Fertygacja – w zależności od technologii uprawy, gatunku rośliny i jej fazy rozwojowej najczęściej stosuje się 0,01–2 kg nawozu/1000 litrów pożywki do podlewania.
Nawożenie pozakorzeniowe – roztwór do opryskiwania przygotowujemy poprzez rozpuszczenie 0,2 do 0,5 kg nawozu w 100 litrach wody (w zależności od gatunku rośliny i jej fazy rozwojowej). Zabieg wykonywać z dodatkiem zwilżacza, szczególnie przy twardej wodzie; najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury.

YARA