Saletra wapniowa YaraLiva™ CALCINIT™ 25 kg YARA - zdjęcie główne
  • Saletra wapniowa YaraLiva™ CALCINIT™ 25 kg YARA 1

Saletra wapniowa YaraLiva™ CALCINIT™ 25 kg YARA

49,61 zł
Brutto
Ilość

 YaraLiva™ CALCINIT™ 25 kg YARA

Rozpuszczalna, granulowana saletra wapniowa, przeznaczona do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w fertygacji jako jeden z komponentów pożywek lub samodzielnie i nawożeniu pozakorzeniowym.

Skład nawozu i właściwości fizykochemiczne:
azot całkowity – 15,5% N (w tym: 14,4% N-NO3 i 1,1% N-NH4); wapń – 26,5% CaO (19,0% Ca);
rozpuszczalność w 20°C – 1200 g/l wody; EC (1 g/l w 25°C) – 1,2 mS/cm; pH (10% roztworu) – 6,0.

Co wyróżnia YaraLiva™ Calcinit™:
– brak otoczki, wysoka czystość i doskonała rozpuszczalność – bezpieczeństwo stosowania bez ryzyka zatykania kroplowników i dyszy opryskiwaczy;
– brak metali ciężkich i substancji fitotoksycznych: gwarancja bezpieczeństwa dla roślin i ludzi;
– wpływ na wielkość plonu – szybko działająca, saletrzana forma azotu jest przyswajana zaraz po zastosowaniu;
– wysoka zawartość natychmiast dostępnego wapnia – wpływa na zdrowy rozwój systemu korzeniowego, poprawia wygląd, smak, jędrność, trwałość pozbiorczą kwiatów i właściwości przechowalnicze warzyw i owoców, zmniejsza ich podatność na choroby grzybowe oraz uszkodzenia podczas transportu;
– pozytywny wpływ na strukturę podłoża i stabilizację odczynu w środowisku korzeniowym.

Zalecenia stosowania:
Nawożenie pozakorzeniowe – jednorazowa dawka nawozu: 5 – 10 kg na ha w zależności od gatunku, celu stosowania oraz fazy rozwojowej uprawy. Zabieg wykonywać najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury.
Uprawy pod osłonami: nawożenie pozakorzeniowe – roztwór do opryskiwania przygotowujemy poprzez rozpuszczenie 0,3–1 kg nawozu w 100 litrach wody (w zależności od gatunku i fazy rozwojowej). Zabieg wykonywać z dodatkiem zwilżacza w taki sposób, aby ciecz dokładnie pokryła organ rośliny, który chcemy zaopatrzyć w wapń; najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury.
Fertygacja – rośliny podlewamy w zależności od gatunku i fazy rozwojowej wodnym roztworem nawozu o stężeniu 0,01–0,2% (0,1–2 kg/1000 litrów roztworu). W przypadku sporządzania roztworów stężonych YaraLiva™ Calcinit™ należy rozpuszczać w innym zbiorniku niż nawozy zawierające fosforany i siarczany.

Składniki pokarmowe

  • N - 15.5%
    • Azot w formie azotanowej - 14.4%
  • CaO - 26.5%
  • Forma: Granulat
YARA
5 Przedmioty