Hazera – nowość w ofercie pomidora malinowego
Małgorzata Zadura z firmy Hazera przedstawia nową odmianę pomidora malinowego Manistella F1, polecaną do uprawy na krótki oraz przedłużony cykl (8-12 gron). Zapraszamy do obejrzenia filmu i zachęcamy do udostępniania go na portalach społecznościowych.
Kalafior latem
To stały dylemat – wiosna czy lato? Kiedy ruszać z uprawą? Późniejsza produkcja to niestety ryzyko wysokich temperatur, suszy… W konsekwencji upałów możemy mieć kiepską jakość róż, przebarwienia lub meszkowaty nalot. Co proponują dostawcy nasion?
Choroby pomidorów
Warto przypomnieć kilka podstawowych informacji o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na produkcyjne, i nie tylko, uprawy pomidorów. Już na rozsadniku możemy spotkać się z rozwojem groźnej bakterii, która powoduje cętkowatość pomidora.
Ochrona dla cebuli
Zapewnić stabilny i zdrowy wzrost roślin - to wyzwanie, przed którym staje każdy uprawiający warzywa, w tym również cebulę. Firma Syngenta poleca środek BOXER 800EC, który jest herbicydem zwalczającym chwasty takie, jak gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa czy komosa biała.
Brokuły jak się patrzy
Rynek świeżych warzyw jak i zakłady przetwórcze zwiększają swoje zapotrzebowania na brokuły. Brokuł staje się coraz popularniejszym warzywem, modnym nawet, ze względu na swoje walory odżywcze, łatwość przygotowania i...
B-MOX – silny start dla każdej siewki
Ciągłe poszukiwania lepszych, wydajniejszych rozwiązań, innowacje i badania to siła napędowa wzrostu segmentu upraw warzywnych. Jedną z ostatnich nowości jest środek wspomagający nasiona...
Jesienne nawożenie roślin
Już sierpień. To oznacza początek przygotowania roślin na zimę. Nawożenie jesiennne, mimo, że jeszcze trwa lato, to jedna z najważniejszych operacji w uprawie o tej porze. Przypomnijmy kilka informacji…
Jak zadbać o wodę w basenie
Aby bezpiecznie korzystać z przydomowych basenów, zarówno tych , które zamontowane są na stałe, jak i z tych rozkładanych sezonowo, musimy zapoznać się z etapami pielęgnacji wody basenowej.