Filtruj według

Nasiona Cykorii

Cykoria posiada szeroką gamę cennych składników mineralnych i witamin. Jej specyficzny, gorzkawy smak ma bardzo dobry wpływ na pobudzenie naszego apetytu i działa korzystnie na wątrobę. Spożywanie cykorii może także pozytywnie wpłynąć na pracę nerek i układu pokarmowego, a nawet poprawić wygląd naszej skóry. Jest to warzywo niskokaloryczne, które doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju sałatkach u osób, które się odchudzają.

Nasiona cykorii liściowej powinno się wysiewać mniej więcej w połowie czerwca. Roślina ta preferuje umiarkowaną temperaturę i regularne, niezbyt obfite podlewanie. Należy pamiętać o regularnym usuwaniu chwastów i spulchnianiu gleby oraz o odpowiednim nawożeniu. Nasiona cykorii zasiane w czerwcu, będą gotowe do zbiorów w okresie października i listopada. Po zbiorach trzeba także zająć się procesem pędzenia.

CYKORIE

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

W ofercie naszej firmy posiadamy nasiona cykorii liściowej od sprawdzonych, renomowanych producentów. Dbamy o doskonałą jakość materiału siewnego, by zapewnić jak najwyższy plon z każdej uprawy przeprowadzonej przez naszych klientów. Polecamy m.in. nasiona cykorii liściowej Botticelli BEJO, która zachowuje piękny, charakterystyczny fioletowo-czerwony kolor nawet w wysokich temperaturach. Jest to wczesna odmiana, która dojrzewa po dwóch miesiącach od momentu sadzenia. Główki tej odmiany są równe i odpowiednio kuliste. Warto zwrócić także uwagę na nasiona cykorii liściowej Indigo BEJO, która jest odmianą idealną na wczesne zbiory jesienne i letnie. Jest to rodzaj nasion cykorii rosnącej szybko i o niskiej podatności na gnicie i jarowizację. Cena nasion cykorii liściowej tej odmiany jest bardzo korzystna i adekwatna do jej doskonałej jakości.

Odmianą późną, którą szczególnie polecamy na typowo jesienne zbiory, jest Leonardo BEJO. Nasiona cykorii liściowej tego rodzaju dają warzywa o dużych liściach i sporych główkach w intensywnym kolorze. Odmiana wykazuje dużą odporność na zagniwanie. Wszyscy szukający odmiany dającej warzywa o jasnozielonych owalnych główkach powinni zdecydować się na nasiona cykorii liściowej Uranus BEJO. Ciekawą odmianą cykorii jest także Granato BEJO o podłużnych główkach o dużym wyrównaniu. Warzywa wyhodowane z tej odmiany wyróżnia charakterystyczna, ciemnoczerwona barwa liści z unerwieniem w kolorze białym oraz wysoki plon.