Filtruj według

Nasiona rzodkiewki

Nasiona rzodkiewki potrzebują odpowiedniej ilości promieni słonecznych i regularnego podlewania. Te warzywa nie mogą rosnąć w cieniu i wymagają żyznej, dość wilgotnej gleby. Nasiona rzodkiewki wysiewa się najczęściej wraz z innymi warzywami, ze względu na ich wyjątkowo szybki wzrost. Należy jednak pamiętać, by nie siać ich obok kapustnych. Krótki okres wegetacji sprawia, iż nasiona rzodkiewki można z powodzeniem wysiewać przez cały sezon.

Można bezpiecznie siać je od końca marca, aż do początku września. Nasiona rzodkiewki o wczesnych odmianach sieje się do rowków posiadających głębokość 1 cm, zachowując przy tym odległość 3 cm od każdego rowka. Optymalna temperatura wzrostu to około 12oC. Należy pamiętać, by po wysiewie do gruntu wykonać przerywkę. Jest to niezbędny etap pielęgnacyjny w hodowli i nie należy o nim zapominać. Zbiór rzodkiewki nie powinien trwać dłużej niż 14 dni i należy wykonywać go maksymalnie czterokrotnie. Nasiona rzodkiewki obsiane na 1 hektarze mogą dać nawet do 60 tysięcy pęczków.

RZODKIEWKI

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-12 z 21 pozycji

Aktywne filtry

W naszym sklepie posiadamy wiele gatunków rzodkiewek i zawsze służymy pomocą w wyborze idealnej odmiany. Oferujemy nasiona rzodkiewki gruntowej oraz te przeznaczone do siewu w tunelu lub pod włókniną. Warto zwrócić uwagę na nasiona rzodkiewki gruntowej kulistej Melito F1, które przeznaczone są do produkcji wielkotowarowej w okresie od początku wiosny do końca wegetacji. Warzywa z tej odmiany wyróżnia cienka skórka odporna na pęknięcia i intensywnie czerwona barwa. Nasiona rzodkiewki gruntowej tej odmiany są odporne na mączniaka rzekomego i nie ulegają parceniu.

Polecamy także odmianę Expo F1 „paluszek”, która tworzy charakterystyczne zgrubienia z białą końcówką. Warzywo wyróżnia silne wybarwienie i specyficzny, cienki korzonek. Odmiana jest odporna na mączniaka rzekomego, a idealny termin do jej wysiewu to okres od kwietnia do początku września.

Ciekawą odmianą jest także rzodkiewka kulista Diego F1 idealna do uprawy letniej. Polecamy ją szczególnie na potrzeby produkcji sałatek i surówek, gdyż nie zmienia koloru po przekrojeniu i jest odpowiednio twarda. Rzodkiewka tej odmiany posiada czerwoną i błyszczącą skórkę oraz całkowicie biały środek.