Filtruj według

Nasiona sałaty

Nasiona sałaty należy zakupić odpowiednio wcześnie, gdyż jest to jedna z nowalijek, która jako pierwsza z warzyw wyrasta na polach i grządkach. Sałata kojarzy się każdemu z okresem wiosny, ale trzeba mieć na uwadze, iż istnieją także nasiona sałaty o wiele bardziej zróżnicowanym okresie wzrostu. By uprawa tej rośliny była nieproblematyczna, warto wybrać nasiona sałaty sprawdzonych odmian. W naszym sklepie posiadamy jedynie najwyższej jakości nasiona renomowanych i cenionych firm. Polecamy szczególnie popularne nasiona sałaty masłowej i wyjątkowo lubiane nasiona sałaty liściowej.

Idealna gleba do uprawy powinna być zasadowa i bogata w próchnicę. Nasiona sałaty bardzo dobrze czują się w nasłonecznionym stanowisku i przy umiarkowanym podlewaniu. Warto dbać o odpowiednio nagrzaną i dość wilgotną ziemię. Termin siewu jest uzależniany od gatunku oraz docelowego terminu zbioru.

SAŁATY

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Sałata masłowa należy do grupy sałat głowiastych i jest wyjątkowo łatwa w uprawie. Posiada krótki okres wegetacji i wyróżnia się bardzo szybkim wzrostem. Nasiona sałaty masłowej wymagają dużej ilości wody i optymalnej temperatury do prawidłowego wzrostu. Należy dbać o regularne podlewanie, ale unikać przelewania. Zbyt duża wilgotność gleby może spowodować pojawianie się chorób grzybowych, a niedobór wody sprawi, iż sałata stanie się dość gorzka w smaku. W naszej ofercie posiadamy nasiona sałaty masłowej w wielu odmianach np. odporne na mączniaka rzekomego i mszycę nasiona sałaty masłowej Julian. Tę odmianę wyróżnia duża i kształtna główka sałaty i odpowiednio jasny kolor liści. Cechuję ją także odpowiedni stosunek główki do liścia rozetowego i czysty spód.

W naszym sklepie oferujemy także nasiona sałaty liściowej w kilku sprawdzonych odmianach. Warto zwrócić uwagę na wyróżniającą się pięknym kolorem odmianę Bacchus w typie Lollo Rossa. Nasiona sałaty liściowej fryzowanej dają wczesną sałatę o pięknych, dużych główkach. Liście tej odmiany wyróżniają się ciemnoczerwoną barwą i atrakcyjnym kształtem. Nasiona sałaty liściowej tego gatunku są odporne na brązowienie wierzchołków liści i nie ulegają szybkiemu przejrzewaniu.