Filtruj według

Nasiona cebuli

W naszym sklepie znajdziesz nasiona cebuli w wielu odmianach. Wszystkie wyróżnia dobra zdolność do kiełkowania i wysoka jakość. Dużą popularnością cieszą się nasiona cebuli Hazera np. nasiona cebuli czerwonej czy nasiona cebuli hiszpańskiej.

Optymalna temperatura nasiona cebuli w okresie wegetacji wynosi od 16 do 20oC. Długo utrzymujące się chłody mogą spowodować, iż nasiona cebuli zaczną gnić. Cebula ma ograniczoną możliwość pobierania wody, co wymaga wysokiej jakości gleby. Nasiona cebuli do właściwego wzrostu potrzebują żyznego i odpowiednio próchniczego gruntu. Nie powinno się uprawiać cebuli na piaszczystych i zbyt ciężkich glebach. Warto siać nasiona cebuli na glebach o charakterze torfowym i czarnoziemach oraz glebach lessowych. Głębokość siewu jest zależna od rodzaju ziemi. Należy pamiętać, iż nasiona cebuli przy zbyt głębokim wysiewie mogą być narażone na gnicie.

CEBULE

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-12 z 43 pozycji

Aktywne filtry

Klimat panujący w naszym kraju jest idealny do uprawy nasion cebuli Rijnsburger. Tę odmianę cechuje twarda i wytrzymała łuska, która umożliwia bezpieczne i długie przechowywanie. Przy sprzyjających warunkach nasiona cebuli Rijnsburger pozwalają uzyskać plony sięgające nawet 90 ton na hektar. W naszym sklepie posiadamy wysokiej jakości nasiona cebuli Rijnsburger cenione przez klientów z Polski, a także z całej Europy.

Warto zwrócić uwagę także na niezwykle cenione nasiona cebuli czerwonej. Polecamy np. nasiona cebuli Hazera Retano F1, które dają cebule o kulistych i mocno wybarwionych łuskach. Nasiona cebuli czerwonej to odmiana przeznaczona na świeży rynek oraz dla przemysłu. Rośliny z niej pochodzące wyróżnia bujny szczypior i szybko wybarwiające się wnętrze. Nasiona cebuli czerwonej są odmianą średniowczesną.

Polecamy także nasiona cebuli szczypiorowej odpowiednie do uprawy na zbiór wiosenny, letni oraz w okresie jesieni. W naszym sklepie oferujemy odmiany odporne na zmienne warunki klimatyczne np. nasiona cebuli szczypiorowej Savel o długiej i białej łodydze rzekomej czy nasiona cebuli Carel o ciemnozielonym szczypiorze.

Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie i gwarantujemy 100% zadowolenie. Odpowiemy na wszelkie pytania i służymy fachową pomocą. Jeśli zastanawiają się Państwo np. nad zakupem nasion cebuli czerwonej lub chcą zamówić nasiona cebuli hiszpańskiej, to zachęcamy do kontaktu!