Filtruj według

Nasiona kapusty

To, jak będzie wyglądała i smakowała wyhodowana przez nas kapusta w dużej mierze zależy od nasion, jakie wybierzemy. Nasiona kapusty znacząco się od siebie różnią, co wpływa na takie cechy warzywa, jak wysokość osadzenia główki, zakres budowanej wokół główki rozety wzniesionych liści, odporność na pękanie i wybijanie w pędy kwiatostanowe. Ponadto różnią się także warunkami, w jakich powinny być uprawiane. Dlatego tak ważne jest, żeby przed wyborem nasion szczegółowo zapoznać się z ich specyfiką oraz zaleceniami producenta. W przeciwnym razie może się okazać, że wybrane przez nas nasiona nie wzejdą tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

KAPUSTY

Jest 73 produktów.

Pokazano 1-12 z 73 pozycji

Aktywne filtry

Odmiany kapusty a dobór nasion

Obok warunków uprawy oraz spodziewanego wyglądu dojrzałego warzywa nasiona kapusty różnią się także gatunkami. W naszym ogrodzie możemy wysiać m.in.:

  • nasiona kapusty włoskiej,
  • nasiona kapusty czerwonej,
  • nasiona kapusty pekińskiej,
  • nasiona kapusty białej.

Warto przy tym pamiętać, iż każdy z gatunków posiada odmiany, które także wpływają na wzrost rośliny oraz specyfikę dojrzałego warzywa, które mimo zbieżności gatunkowej może wyglądać i smakować nieco inaczej. Poszczególne odmiany nasion kapusty pozwalają również na uprawę warzyw o zróżnicowanej trwałości, co w sposób bezpośredni przekłada się na możliwość długoterminowego magazynowania po zbiorach. Jest to szczególnie istotne w przypadku upraw rolniczych.

Sprawdź naszą ofertę na nasiona kapusty

W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo bogaty wybór nasion kapusty. Posiadamy różne gatunki – nasiona kapusty białej, włoskiej, pekińskiej, czerwonej, a także brukselki – i odmiany. Klientom zainteresowanym uprawami na dużą skalę (tzw. świeży rynek) szczególnie polecamy nasiona kapusty białej przeznaczone do uprawy w tunelach i pod folią. Ogrodników amatorów zachęcamy do eksperymentowania z nasionami różnych odmian i gatunków. Zarówno tych klasycznych, jak kapusta biała Rington, jak i bardziej oryginalnych, jak kapusta pekińska Bilko.