Filtruj według

Nasiona ogórków

Zastanawiasz się, jakie nasiona ogórków do szklarni będą najlepszym wyborem? Nie jesteś pewien, które nasiona ogórków gruntowych dadzą obfite plony? Oferujemy wyłącznie sprawdzone i najlepszej jakości nasiona ogórków, które gwarantują wydajne zbiory.

Oferujemy nasiona ogórków w wielu odmianach. Nasiona ogórków Syngenta cechuje najwyższa jakość i odporność roślin na niekorzystne warunki atmosferyczne. Firma Syngenta posiada w swoim portfolio nasiona ogórków szklarniowych oraz nasiona ogórków gruntowych. Wszystkie odmiany wyróżniają się na tle konkurencji i umożliwiają uzyskanie jak najwyższych plonów. Nasiona ogórków Syngenta są znane i cenione w praktycznie całej Europie.

OGÓRKI

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Warto zwrócić szczególną uwagę na nasiona ogórków Octopus. Jest to odmiana odporna na parcha dyniowatych, wirusa mozaiki ogórka, mączniaka prawdziwego i rzekomego. Nasiona ogórków Octopus cechuje owoc bez tendencji do przerostu i o cylindrycznym kształcie. Smugi o jasnej barwie oraz jaśniejszy koniec to cecha charakterystyczna zbiorów pochodzących z nasion ogórków Octopus. Jest to odmiana o silnym wzroście i wysokich plonach. Nasiona ogórków gruntowych Octopus zapewniają idealny surowiec do kiszenia. Ogórki tej odmiany są twarde i jędrne po procesie kiszenia.

Ogórek Ekol F1 wyróżnia stosunkowo prosta uprawa i odpowiednio wysoki plon całkowity. Są to nasiona ogórków szklarniowych, które nadają się do uprawy tunelowej. Odmiana posiada owoce o odpowiedniej jędrności i smukłym kształcie. Nasiona ogórków do szklarni z tej odmiany zapewniają owoce bez tendencji do żółknięcia oraz o zdrowym, zielonym kolorze.

Ogórek Maxwell F1 to odmiana gwarantująca wysokie zbiory przez cały sezon. Nasiona ogórków Syngenta tego gatunku zapewniają do 3 owoców w węźle o ciemnozielonej i równej wielkości. Są to nasiona ogórków do szklarni oraz uprawy tunelowej. Nasiona ogórków szklarniowych tej odmiany są odporne na mączniaka prawdziwego.

Kiedy najlepiej siać ogórki? Jest to zależne od temperatury powietrza oraz ziemi. Optymalna temperatura gleby do kiełkowania to 15-18°C. Nasiona ogórków sieje się zazwyczaj w okresie maja, w zależności od regionu kraju. Siew bezpośrednio do gruntu polega na wykonaniu dołków o odpowiedniej średnicy i głębokości, oddalonych od siebie o około 80 cm. Liczba dołków jest oczywiście zależna od wielkości uprawy. Dołki należy posypać nawozem i podsypać ziemią. Nasiona ogórków należy wkładać po 3-5 sztuk na dołek i przysypać ziemią. Kolejny krok to odpowiednie ubicie i podlanie ziemi.