Filtruj według

Nasiona brokułów

Brokuły to warzywa należące do tej samej rodziny co kapusta, kalafior, kalarepa czy np. wyjątkowo ceniony ostatnio jarmuż. Idealny wygląd rośliny to duża róża o silnie zielonym kolorze. Wszelkie wybarwienia i skazy świadczą o złej kondycji rośliny np. złym nawożeniu czy zbyt obfitym podlewaniu. Nasiona brokuła idealnie rozwijają się w dość chłodnych miesiącach i są dość odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wybranie odpowiedniego gatunku nasiona brokuła umożliwi osiągnięcie zdrowych i mocnych roślin o odpowiedniej barwie. W Polsce warzywo to daje plony wiosną i jesienią, jedynie przy wyjątkowo wysokich temperaturach jego dojrzewanie może ulec pogorszeniu. Nasiona brokułów mają różne terminy sadzenia, dlatego ciężko jest określić dokładny termin wysiewu oraz zbioru rośliny.

BROKUŁY

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Nasiona brokuła potrzebują regularnego dostępu do promieni słonecznych oraz żyznej gleby i regularnego podlewania. Ziemia powinna być zawsze odpowiednio wilgotna i zdrenowana. Żeby osiągnąć odpowiednie plony, należy dbać o odpowiednie nawożenie każdego nasiona brokuła. Do tego celu można stosować różnego rodzaju mineralne nawozy, które obfitują w związki azotowe. Rośliny te rosną doskonale na żyznej i wilgotnej glebie, dlatego też należy pilnować by ziemia, w której wzrastają nasiona brokuła, była regularnie nawożona i podlewana.

W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę najwyższej jakości nasion brokułów w atrakcyjnych cenach. Przykładem odmiany wczesnej jest brokuł Besty F1 SYNGENTA, który będzie doskonałym wyborem do celów zaopatrzenia rynku świeżego. Posiada jednolite pączki i kuliste róże o jednorodnej formie. Intensywny kolor tych nasion brokuła oraz proporcjonalny głąb to kolejne cechy tej odmiany. Jedną ze sprzedawanych przez nas odmianą bardzo wczesną są nasiona brokuła Montop F1 SYNGENTA. Wyróżnia się ona drobnymi pąkami i różami w ciemnozielonym kolorze. Wysoki plon tej odmiany znajduje swoje zastosowanie głównie na rynku świeżym. Osoby szukające odmiany jesiennej lub późnowiosennej powinny zainteresować się nasionami brokułów takimi jak np. brokuł Monaco F1 SYNGENTA. Ten rodzaj posiada zbite i ciężkie róże oraz krótkie głąby. Polecamy ją do uprawy dla przemysłu chłodniczego i przetwórstwa.