Nasiona warzyw

Nasiona stanowią strukturę rozrodczą roślin nasiennych. Wiele warzyw, które zwykliśmy kupować do naszych ogrodów w postaci gotowych sadzonek to w rzeczywistości rośliny nasienne, które możemy wyhodować samodzielnie poprzez prawidłowy wysiew nasion oraz zapewnienie im odpowiednich warunków wzrostu.

WARZYWA

Jest 328 produktów.

Pokazano 1-12 z 328 pozycji

Aktywne filtry

Jak wybierać nasiona warzyw?

Kiedy już zdecydujemy się na samodzielną uprawę warzyw powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasiona, które wysiewamy. Nasiona warzyw są bardzo zróżnicowanie pod względem gatunkowym i odmianowym. Wiele odmian różni się od siebie także w zakresie warunków uprawy – grządka, tunel, uprawa pod folią. Dlatego przed wysiewem należy się upewnić, że dane nasiona wzejdą w konkretnych warunkach uprawy i zaowocują. Wszystkie informacje na ten temat znajdziemy na opakowaniu.

Odpowiedni dobór nasion jest także bardzo istotny w przypadku upraw na tzw. świeży rynek. Poszczególne odmiany warzyw dłużej zachowują świeżość, inne krócej. O ile w warunkach upraw ogrodowych nie ma to aż takiego znaczenia, o tyle w przestrzeni upraw handlowych może okazać się czynnikiem decydującym opłacalności uprawy.

AGROCHEMIK - sklep z nasionami warzyw

AGROCHEMIK to sklep z nasionami warzyw, który od lat z sukcesami dostarcza klientom – ogrodnikom i rolnikom – wysokiej jakości nasiona przeznaczone do upraw gruntowych, tunelowych i pod folią. W asortymencie posiadamy szereg nasion – od popularnych wśród hodowców nasion pomidorów koktajlowych Edamso, przez nasiona papryki Yecla, aż po bardziej egzotyczne warzywa i ich odmiany.

Nasz sklep z nasionami warzyw stale zwiększa i dywersyfikuje asortyment, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiadamy na zróżnicowane potrzeby hodowców, zarówno rolników, jak i ogrodników amatorów uprawiających warzywa na potrzeby własne. W ofercie posiadamy wyłącznie nasiona pochodzące od sprawdzonych dostawców, co - przy zapewnieniu roślinom odpowiednich warunków do wzrostu – gwarantuje wysoką jakość plonów o doskonałych właściwościach smakowych i wizualnych.