Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 48,00 zł

Maty ogrodnicze

Maty ogrodnicze to grupa materiałów wykonanych z włókien poliuretanowych o bogatych właściwościach i szerokim zastosowaniu. Ich podstawową zaletą jest lekkość okrycia, która nie niszczy upraw i w żaden sposób nie obciąża roślin. Mimo iż należą do tworzyw sztucznych, maty ogrodnicze bardzo dobrze przepuszczają światło słoneczne oraz wodę, także parę wodną. Dzięki temu procesy życiowe roślin przebiegają w naturalny, niczym niezakłócony sposób. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym przez ogrodników rodzajem mat ogrodniczych są agrowłókniny.

AGROWŁÓKNINY

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Agrowłóknina jest włókniną ogrodniczą stosowaną w ogrodnictwie, a nierzadko także w rolnictwie do osłaniania oraz ochrony roślin przed niską temperaturą, zachwaszczeniem podłoża lub nadmiernym odparowywaniem wilgoci z gruntu.

Agrowłóknina - kolor a zastosowanie

Agrowłókniny to maty o różnorodnych właściwościach, które determinują ich zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. W sprzedaży dostępne są agrowłókniny w różnych kolorach - białym, brązowym i czarnym. To właśnie kolor agrowłókniny decyduje o jej zastosowaniu.

Agrowłóknina w kolorze białym jest przeznaczona przede wszystkim do okrywania i osłony roślin. Przykrywając rośliny matą z białej agrowłókniny osłaniamy sadzonki przed szkodnikami, jednocześnie podnosząc temperaturę pod matą, co przyspiesza wegetację roślin i ich wzrost. Białe agrowłókniny występują w wariantach wiosennym, jesienno-zimowym i zimowym.

Agrowłókniny w kolorze czarnym są przeznaczone przede wszystkim do zwalczania chwastów. Poprzez ściółkowanie gleby czarną agrowłókniną wzmacniamy system korzeniowy roślin, co przyspiesza ich rozwój i zwiększa wytrzymałość. Dodatkową zaletą stosowania ściółkowania z czarnej agrowłókniny jest możliwość regulowania wilgotności gleby.

Agrowłóknina brązowa, co do funkcjonalności praktycznie niczym nie rożni się od agrowłókniny czarnej, dlatego także jest stosowana do ściółkowania oraz zwalczania chwastów. Jest to mata zaprojektowana specjalnie dla ogrodnictwa. Ze względu na swój kolor jest najchętniej wybierana pod iglaki.